Historie zlatých mincí v USA

11.11.13

První zlaté mince ve Spojených státech byly vydány v roce 1795 . Spojených států Mincovna nastavte hodnotu amerického dolaru na 24 zrnek zlata. Hodnota byla založena v souladu se světovou cenu na drahého kovu , který byl v té době 19,39 dolarů za trojskou unci.

Americké zlaté mince začaly být vydány v sedmi různých mincoven po celé zemi jako západní hranice Spojených států začala jeho expanzi. V mincovny byly stanoveny z Philadelphie do San Francisca . Velikosti mincí pohybuje od jednoho dolaru zlaťák až padesát dolarů vyznání. Stojí za zmínku, že v té době v USA razí mince , které byly vydány za jejich váha ve zlatě.

V roce 1834 a 1837 americký Kongres změněna zlaté specifikace, stanovení ceny zlata na značku 20,67 dolarů za unci. Po Velké hospodářské krize došlo v roce 1933 , prezident Roosevelt dělal zlatonelegální přínosem pro občany Spojených států. Během tohoto období , na objednávku Roosevelta byly všechny zlaté mince se vrátil do amerického ministerstva financí arozpuštěné do zlatých prutů . Poté byla hodnota mince v amerických dolarech nastavena na 35 dolarů za unci. Globální Výsledkem bylo snížení o 40 procent na kupní sílu dolaru

Když byly miliony zlatých mincí splynul zlatých prutů , které se velmi vzácná a proto velmi vyhledávané různými sběrateli. Podle odborníků peněz jen asi jedno procento zlatých mincí lze nalézt i dnes. Každá zlatá mince, která přežila dodnes je velmi ceněna sběrateli a investory .

Každé zlaté mince ražené ve Spojených státech před rokem 1933 , se oceňují individuálně podle jeho data , rarita , odvolání mezi různými sběrateli a jeho třídy.

Co je to vzácné mince Třídění stojí?

Mince , které spadají do kategorie " vzácné " , jsou odstupňovány na ANA (American numismatická asociace) . Stupnice v rozsahu 1 až 70 let. Mince jsou certifikovány autentický a PCGS nebo NGC dva lídři v poskytování služeb Třídění mince . Napříkladzlaté mince roztříděné 1 má mírně viditelné datum velmi opotřebení a jeho hodnota jemírně nad jeho váhy ve zlatě nebo drahých kovů. Je zřejmé, že lepšímince je zachovánovícesběratel nebo investor ochoten za ni zaplatit.

Dvoulůžkový Eagles

1933_double_eagle_gold_coin_reverse - Velmi častosběratel začíná svou zlatou sbírku mincí mincí ražených v USA před rokem 1933 s 20 dolary Double Eagle. Všimněte si, že 1849-1907 US Mist vydal Liberty série. Mincovna pak změnil design Double Eagle do Saint-Gaudens . Ty byly raženy v období mezi 1907 a 1933 .

Spuštění kolekci Pre - 1933 amerických zlatých mincí je výhodné z několika důvodů:

" Ryzí zlato obsah" - to znamená, že každá mince obsahuje téměř 1 trojská unce zlata.

"Double příležitost k zisku "trhu se zlatem se neustále mění a 20 dolarů Double Eagle zlaté mince již v minulosti ukazuje na stále rostoucí hodnotu, která vede 2 až 3 krát vyšší hodnoty ve srovnání s zlatých prutů sám.

1933 Saint-Gaudens Gold Double Eagle mince

Jedním z nejcennějších , ne-li nejvýznamnější , se mince považován za 1933 Saint-Gaudens Gold Double Eagle1933 Saint-Gaudens Gold Double Eagle . Je to vlastně nebyla nikdy oficiálně vydána . Přesto se zdálo, od roku 1907 až do roku 1932 . Přestože v roce 1933 bylo 445.500 Double Eagle ražený , žádný do oběhu z důvodu změn na měnových zákonů během Velké hospodářské krize .

Výsledkem Velké hospodářské krize bylo, že prezident Franklin Roosevelt vzal Ameriku mimo zlatého standardu . Zlaté mince byly čerpány z oběhu a posléze nebyly vydány už ne. Kromě toho, lidé se museli vrátit ty, které měly

Později, v roce 1933 , byly Double Eagle mince prohlášeno za nezákonné . To bylo zakázáno vlastnit žádné zlatých mincí , pokud měl sběratelskou hodnotu. Stejný rok Gold Double Eagle coinsGold Double Eagle mince byly organizovány být roztavena americké mincovny . V roce 1937 byly miliardy zlaté pruty vyrobené z těchto unikátních mincí.

Několik mincí utekli před roztaveny . In1933 dva z nich byly dány Mincovny na Národní numismatické sbírky v Smithsonian Institute. Tyto dvě Gold Double Eagle mince byly známy jako jediný právní exemplářů, které se někdy stane součástí sbírky mincí . Stále ještě 1952 , byl objeven osm dalších mincí . Ty byly zabaveny tajné služby .

V současné době 19 zněkteré z nejcennějších 1933 zlaté mince Double Eagle jsou vlastnictvím Filadelfan klenotník , Izrael Switt .

Partneři

Zámečnictví Rossi - montované haly a ocelové konstrukce


Investiční stříbro

Nakupte online investiční stříbro - celosvětově likvidní investiční stříbro, mince a slitky ze stříbra jako další atraktivní drahý kov, který Vám pomůže zvýšit, nebo alespoň uchovat hodnotu Vašeho majetku.

Reklama - odkazy

Pronájem v Praze výhodně

Zajímá Vás, jak najít kvalitní a výhodný pronájem bytu v Praze?


Investiční stříbro je vhodný způsob uložení Vašich peněžních prostředků.


Stako: Vestavěné skříně


Kvalitní betonové podlahy

Podlahy od nás jsou zárukou nejvyšší kvality za nízkou cenu.


Poradíme Vám, jaké betonové směsi jsou vhodné na konkrétní použití.


Silbermünzen kaufen online oder in einem Geschäft in Dresden.


Provádíme stěhování firem, obchodních prostorů, kancelářských budov i výrobních závodů.


Air emission monitoring and odour treatment using the biofilters, wet scrubbers and regeneration of spent activated carbon.

Nejdůležitější pomůcka na jógu je jógamatka, která zlepší stabilitu při cvičení. Nabízíme různé barvy a vzory.

Synergy gold je ryze česká firma působící na trhu investičních kovů. Najdete nás prestížní ulici Pánská 5 v centru Prahy

Investiční zlato vám pomůže zhodnotit váš majetek.